ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5784426
*
nr 578 4426
Spegel
1920-tal, höjd: 89
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2009
kl 17:10:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/4 13:39:54
1
200 kr
20/4 10:13:24
2
150 kr
20/4 10:14:10
2
250 kr
20/4 11:27:05
3
300 kr
20/4 16:13:31
4
350 kr
20/4 16:23:32
3
400 kr
20/4 16:49:36
4
450 kr
20/4 16:54:41
2
500 kr
20/4 17:01:25
4
550 kr
20/4 17:04:37
2
600 kr
20/4 17:05:11
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 578 4426
Spegel
1920-tal, höjd: 89
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/4 13:39:54 | 1 | 200 kr |
20/4 10:13:24 | 2 | 150 kr |
20/4 10:14:10 | 2 | 250 kr |
20/4 11:27:05 | 3 | 300 kr |
20/4 16:13:31 | 4 | 350 kr |
20/4 16:23:32 | 3 | 400 kr |
20/4 16:49:36 | 4 | 450 kr |
20/4 16:54:41 | 2 | 500 kr |
20/4 17:01:25 | 4 | 550 kr |
20/4 17:04:37 | 2 | 600 kr |
20/4 17:05:11 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27